Валенсия принуди Барселона да сдаде първото място

Шампионът на Испания Барселона отстъпи водачеството в Примера след изиграването на този кръг. Това се случи след равенство - 1:1 при гостуването на Валенсия в интересен двубой от осмия кръг на Ла Лига.

Хората на Ернесто Валверде регистрираха четвърти пореден шампионатен мач без победа и отстъпи първото място на Севиля, които по-рано ги бяха изпреварили.

Иначе каталунците получиха гол във втората минута, реализиран от Есекиел Гарай. В 23-ата Лионел Меси отбеляза за 1:1 и интригата бе на лице до самия край. Особено през втората част Барса имаха игрово преимущество, но не създадоха достатъчно голови положения, изправени срещу "прилепите", които направиха супер мач.

По този начин Барса вече е на второ място в таблицата, като на върха е Севиля с точка повече. Валенсия пък е на повече от незавидната 13-та позиция.