Барселона се изложи срещу последния в класирането, Виляреал с класика срещу Билбао

Шампионът на Испания Барселона претърпя малко очаквано поражение срещу един от аутсайдерите в Примера - Леганес. Каталунците загубиха с 1:2 при гостуването си на “Бутарке" в среща от междинния шести кръг.

Филипе Коутиньо даде преднина на Барса в 12-ата минута, но две бързи попадения на Набил Ел Зар (52) и Оскар Родригес (53) обърнаха резултата. Така Барселона даде шанс на Реал Мадрид да оглави класирането, като "Белия балет" тепърва ще играе двубоя си от този кръг.

В другия мач от Ла Лига, Атлетик Билбао загуби от Виляреал с 0:3. Пабло Форналс откри резултата в 65-ата минута, а в самия край на двубоя се разписаха още Мори и Екамби