Валенсия изигра силен мач и завърши сезона с победа

Л. Михайлов

Отборът на Валенсия изигра един от най-силните си мачове за сезона. "Прилепите" зарадваха феновете си на "Местайя" с успех в последния мач за сезона срещу тима на Депортиво Ла Коруня. Изходът от този мач нямаше значение, освен за честта на двата отбора. Валенсия си бяха гарантирали четвъртата позиция още преди няколко седмици, докато Ла Коруня вече знаеше, че ще изпадне. В крайна сметка домакините се наложиха над своя съперник с 2:1.

Симоне Дзадза откри резултата с гол преди почивката. Италианецът беше точен след половин час игра, когато защитник на гостите не изчисти добре топката след едно центриране и тя попадна право на крака на голмайстора, който даде аванс на Валенсия. "Прилепите" удвоиха резултата в 77-ата минута. Лусиано Вието даде супер пас към непокрития Гонсало Гуедеш и той с мощен удар под гредата не даде шансове на вратаря - 2:0.

Иначе малко преди втория гол Дзадза бе близо до нов гол, но удари греда. В 80-ата Лукас Перес вкара почетно за тима от “Риасор".