Леванте се справи с Барселона в мач с девет гола

Л. Михайлов

Барселона допусна поражение с 4:5 при визитата си на Леванте в мач от предпоследния 37-и кръг на Примера дивисион. Двата тима изиграха интересен мач, а зрителите по трибуните станаха свидетели на много голове.

Емануел Боатенг даде аванс на домакините, след като се разписа в 9-ата минута. В 31-ата минута отново Боатенг бе точен и Леванте, удвоявайки аванса на своя тим. В 38-ата минута Филипе Коутиньо бе точен за Барса и намали. В 46-ата Енис Барди направи резултата 3:1 в полза на домакините. В 49-ата минута Боатенг оформи своя хеттрик и резултатът стана 4:1. В 56-ата минута Барди бе точен за 5:1, а само 120 секунди след това Коутиньо се разписа за 5:2.

В 64-ата минута Коутиьно също оформи своя хеттрик, намалявайки резултата до 5:3. В 71-ата минута Луис Суарес отбеляза от дузпа за Барса и съвсем завърза интригата. Головете обаче изведнъж секнаха и В оставащите около 20 минути резултатът се запази непроменен.

Иначе трябва да се отбележи, че голямата звезда на Барса Лео Меси получи почивка за този мач и не се появи на терена.