И без Роналдо - Реал разгроми Селта

Л. Михайлов

Реал Мадрид се наложи над гостуващия Селта Виго с 6:0 в двубой от 37-ия кръг на Примера дивисион. Столичани направиха резултата класически за едно полувреме. Два гола за "Белия балет" отбеляза Гарет Бейл (12, 29), а един добави Иско (31).

В 52-ата минута Ашраф се разписа за 4:0. Четвърт час преди края резултатът стана 5:0, след като Сержи Гомес от Селта си отбеляза автогол при опит да изчисти центриране на Асенсио. В 81-ата минута и Тони Кроос записа името си сред голмайсторите и по този начин оформи крайния резултат.

Иначе Реал бе без голямата си звезда Кристиано Роналдо. CR7 бе пуснат в почивка преди важния финал за Шампионска лига срещу Ливърпул. Съотборниците му обаче нямаха проблеми днес и зарадваха феновете на тима с много голове.