Севиля удари Реал в луда вечер за Рамос

Л. Михайлов

Севиля се наложи над Реал Мадрид с 3:2 в двубой от 34-ия кръг на Примера дивисион. Все пак трябва да се отбележи, че столичани излязоха на терена с голяма част от резервите си, което вероятно оказа влияние върху крайния резултат.

Бен Йедер откри в 25-ата минута, като завърши светкавична атака на своя тим. В този случай с асистенция се отчете Луис Муриел. В края на полувремето андалусийците стигнаха до втори гол, след като се разписа и Лаюн.

В 54-ата минута Реал Мадрид получи право да изпълни дузпа за нарушение срещу Лукас Васкес в наказателното поле. Серхио Рамос не успя да се разпише от бялата точка, а ударът му срещна напречната греда. В 84-ата минута резултатът стана класически след автогол на самия Серхио Рамос.

Четири минути преди края на редовното време Реал успя да върне един гол. Борха Майорал бе точен за "Белия балет", а в добавеното време реферът даде втора дузпа за Реал, като този път Рамос бе точен за своя тим, фиксирайки крайния резултат.