Резервите на Реал си свършиха работата срещу Леганес

Л. Михайлов

Реал Мадрид постигна очаквана домакинска победа, но само с 2:1 над Леганес в мач от 35-ия кръг на Ла Лига, игран при малко под 60 хиляди зрители на "Сантиаго Бернабеу". Треньорът на "Белия балет" Зинедин Зидан даде почивка на големите си звезди заради реванша с Байерн Мюнхен от полуфиналите на Шампионската лига.

Избраниците на Зизу все пак стигнаха до победата след попадения на Гарет Бейл в 8-та минута и на Борха Майорал в 45-та. Дарко Брашанац пък върна надеждите на Леганес в 66-та, но за повече не стигнаха силите на гостите. Със сигурност може да се каже, че хората на Асиер Гаритано изиграха силен мач и пропуснаха да вземе поне точка от Мадрид. Столичани определено мислеха за предстоящия двубой с Байерн Мюнхен в Шампионската лига и успяха да стигнат до успех, без да си дават много зор.

Реал остана на 3-то място в класирането със 71 точки, но вече само с една по-малко от втория Атлетико Мадрид. Леганес е на 16-та позиция с актив от 40.