Барса се спря на пет гола на финала срещу Севиля (видео)

Л. Михайлов

Барселона се наложи с категоричното 5:0 над Севиля във финал за Купата на Краля на стадион Wanda Metropolitano в Мадрид. Каталунците бяха много по-добрият тим, като можеха да се поздравят и с по-изразителен резултат, стига да имаха желание.

Луис Суарес откри в 14-ата минута, разписвайки се след асистенция на Коутиньо. В 31-ата Лео Меси удвои, завършвайки хубава атака на своя тим, преминала през Иниеста и Алба. В 40-ата Луис Суарес направи резултата класически, след хубава комбинация с Меси и точен завършващ удар.

Андрес Иниеста вкара четвърто попадение в 54-ата минута, а в 69-ата Коутиньо беше точен от дузпа, фиксирайки крайния резултат. След това каталунците пощадиха своя съперник и просто спряха да играят, чакайки да дойде последния съдийски сигнал. Логично в оставащите минути не се стигна до нищо интересно.

Така Барса вече има 30 Купи на Краля на своята сметка.