Селта стигна до точка срещу резервите на Барса

Л. Михайлов

Селта и Барселона не успяха да се победят, завършвайки наравно - 2:2 в среща помежду си от 33-ия кръг в Примера дивисион. Все пак трябва да се отбележи, че Барса играха без голяма част от титулярите си, като по този начин за пръв път в кариерата си Марк-Андре тер Щеген носи капитанската лента на тима.

Гостите на два пъти повеждаха с голове на Усман Дембеле в 36-ата и Паулиньо в 63-ата минута, но Селта и в двата случая възстанови равенството чрез Джони Кастро в 45-ата и Яго Аспас в 82-ата минута.

Все пак трябва да се отбележи, че попадението на Аспас бе доста спорно, тъй като на повторението се видя, че нападателят игра с ръка. Иначе гостите завършиха двубоя в намален състав, след като Сержи Роберто бе изгонен с директен червен картон в 71-ата минута.

Така Барселона остава начело с актив от 83 точки и 12 повече от преследвача Атлетико Мадрид. Селта пък заема 8-ото място с 44 точки.