Атлетико с класика срещу Леванте (видео)

Л. Михайлов

Атлетико Мадрид записа класически успех с 3:0 над гостуващия Леванте в двубой от 32-ия кръг на Ла Лига. По този начин "дюшекчиите" успяха да възстановят разлика до Барселона - 11 точки. Анхел Корея откри резултата след малко повече от половин час игра. Корея финтира двама защитници на съперника в наказателното поле и след това шутира фалцово към левия ъгъл на вратаря, давайки аванс на столичани.

В 41-ата Гризман падна в наказателното поле и съдията по-скоро правилно му извади жълт картон за симулация. Все пак Гризман успя да се разпише в 49-ата минута, удвоявайки аванса на своя тим. Шиме Върсалко центрира ниско към дузпата, откъдето французинът стреля силно под напречната греда за 2:0.

Фернандо Торес оформи крайния резултат в 77-ата минута. Ел Ниньо бе точен с удар от въздуха от около десет метра, като това бе гол номер 100 за него в Примера дивисион.