Два гола в края спасиха точката за Барса срещу Севиля

Л. Михайлов

Барселона стигна само до равенство - 2:2 при гостуването си на Севиля в двубой от 30-ия кръг на Примера. Все пак каталунците трябва да са доволни и на точката, тъй като губеха с 0:2 до 88-ата минута.

Домакините откриха резултата в 36-ата минута. Тогава Навас проби отляво и центрира към далечната греда, а там Хоакин Корея овладя и намери непокрития Мудо Васкес, който насочи по земя от над пет метра и наказа Марк-Андре тер Стеген - 1:0. В 50-ата минута Тер Стеген извади топката за втори път от вратата си. Муриел се възползва от неориентираните защитници и стреля от 13 метра, топката се отклони от крака на Юмтити, от гредата и влетя в мрежата - 2:0.

Нещата не отиваха на добре за гостите, но в крайна сметка те стигнаха до късни голове. Луис Суарес и Лионел Меси се разписаха в рамките на една минута и оставиха каталунците непобедени от началото на сезона в Ла Лига.

В крайна сметка Барса направи нова крачка към 25-ата си шампионска титла, измъквайки точка от "Рамон Санчес Писхуан".