Коутиньо дебютира, Барса продължава напред за Купата

Барселона победа с 2:0 градския си съперник Еспаньол в 1/4-финален мач реванш от турнира за Купата на Краля. Голове на Луис Суарес и Лео Меси компенсираха поражението на тима от първата среща с 0:1 и класираха отбора в следващата фаза на надпреварата.

Хората на Ернесто Валверде бяха по-добри и това си пролича още в 9-ата минута, когато Меси изведе добре Видал, който центрира в наказателното поле, където отбраната на гостите бе неориентирана, а Суарес бе оставен непокрит и за него не бе проблем да се разпише с глава - 1:0.

В 25-ата минута Меси покачи на 2:0 след нова грешка в противниковата отбрана. Първоначално той загуби топката, но веднага си я върна и с помощта на рикошет в крака на защитник на Еспаньол преодоля Пау Лопес.

В 68-ата минута Коутиньо влезе на мястото на Иниеста под бурните овации на "Камп Ноу". Бившият халф на Ливърпул дебютира срещу предишния си тим в Испания. А до края до нов гол така и не се стигна, но все пак този резултат устройва Барселона.