Севиля с единия крак на 1/4-финал, Валенсия също гледа спокойно към реваншите

Севиля записа успех с 2:0 в гостуването си на Кадис от 1/8-финала за Купата на Испания. Хората на Винченцо Монтела постигнаха успех, който до голяма степен им дава увереност, че ще продължат в следващата фаза на турнира.

Гостите взеха преднина още в 9-ата минута, когато Нолито напредна в наказателното поле отляво, финтира защитник и отправи удар в близкия ъгъл - 0:1. В 23-ата минута Хесус Навас получи дълъг пас на скорост, напредна и хладнокръвно реализира за 0:2, фиксирайки крайния резултат в срещата.

Така Севиля взе комфортна преднина преди реванша на “Рамон Санчес Писхуан", който ще се изиграе на 11 януари.

В друг интересен мач от 1/8-финалната фаза на турнира - Валенсия се добра до равенство - 1:1 при визитата си на Лас Палмас. “Прилепите" получиха гол през първото полувреме, дело на Джонатан Калери в 36-ата минута. Все пак гостите успяха да се доберат до ремито с попадение на Родриго Морено в 85-ата минута. Така Валенсия ще гледа по-спокойно към реванша.