Леганес с пълен обрат над Виляреал (видео)

П. Пенков

Леганес постигна пълен обрат над Виляреал, успявайки да надиграе "жълтата подводница" с 3:1, в двубой от 14-я кръг на испанската Примера дивисион. Резултатът на "Естадио Мунисипал" беше открит едва в началото на второто полувреме, когато автор на първото попадение беше нападателя на гостите Даниел Раба. Леганес от своя страна бързо успя да се преорганизира и в 72-та минута стигна до равенството. Испанският бранител Диего Риго успя да обърне резултата за 2:1, а Набил Ел Жар добави още едно попадение за Леганес в 81-та минута. В добавеното време на сблъсъка полузащитникът Габриел оформи крайното 3:1 в полза на Леганес.

Благодарение на трите спечелени точки, Леганес се изкачва до 7-та позиция в подреждането, само на точка зад 6-я Виляреал.