Реал се изложи с тим от трета дивизия, но продължава напред за Купата

Шампионът на Испания, Европа и света Реал Мадрид продължава да играе неубедително. "Белия балет" не успя да спечели у дома срещу третодивизионния тим на Фуенлабрада в мач реванш от 1/16-финалите за Купата на краля, завършил 2:2. Все пак "белите" стигнаха до следващата фаза, но благодарение на успеха си с 2:0 като гост преди месец.

Все пак трябва да се отбележи, че треньорът на домакините Зинедин Зидан използва експериментален състав с резерви и юноши, които очевадно не бяха стиковани. Пред полупразните трибуни на "Сантиаго Бернабеу" Реал изоставаше с 0:1 на почивката. В 25-ата минута Луис Мия изведе гостите напред в резултата с далечен удар, а след това те имаха още няколко възможности, които обаче бяха пропилени.

След почивката се надигна с два гола на Борха Майорал (63 и 70), а в края гостите стигнаха до престижно и заслужено равенство, след като Портия бе точен, фиксирайки крайния резултат.