Барса удържа победа в Севиля и докосва титлата (видео)

.

Барселона е почти сигурния нов стар шампион на Испания. Каталунците удържаха победа с 3:2 като гост на Севиля на “Рамон Санчес Писхуан”и остават с точка пред Реал Мадрид, който разби Атлетик Билбао. Лос Кулес, които имат рекордните 96 точки, посрещат в последния кръг Валядолид на “Камп Ноу”и дева ли ще срещнат сериозна съпротива.

Барселона поведе с 3:0 в столицата на Андалусия, но позволи резултатът да бъде  да бъде намален, макар че Севиля бе с човек по-малко, след като в 56-ата минута бе изгонен Конко.  Така в последните минути бе доста напрегнато. Барса поведе още в 5-ата минута чрез Лионел Меси, който с левия крак направи Палоп безпомощен след доста добра игра на Максуел.

В 28-ата минута Барса направи 2:0. Този път младият Боян Къркич при поздравленията своите съотборници. Той бе точен след чудесен пас на Шави над защитата на домакините. В 61-ата минута всичко изглеждаше решено. Меси стреля силно, Ескюде блокира ударът му, но топката се върна в Педро, който от 18 метра я прати в мрежата за 3:0.

Bojan Krkic of Barcelona celebrates after scoring his team's second goal during the La Liga match between Sevilla and Barcelona at Estadio Ramon Sanchez Pizjuan on May 8, 2010 in Seville, Spain.

Севилци обаче бързо се върнаха в мача. В 69-ата минута Фреди Кануте подмина Пуйол и пусна топката покрай Валдес. В 71-ата Луиш Фабиано шокира феновете на каталунците с втори гол. Домакините изпълниха бърз фаул и Зокора пусна към малиеца, който бе оставен непокрит.

Все пак до края Барселона удържа победата, която реално им носи и титлата. Севиля няма да съжалява за загубата, тъй като и конкурентът им за 4-ата позиция Майорка отстъпи с 1:0 като гост на Депортиво Ла Коруня. Така хората на Маноло Хименес остават с точка пред островитяните като другата седмица играят с Алмерия.