Атлетико с погром над Лас Палмас

Атлетико Мадрид разгроми Лас Палмас с 5:0 като гост и направи крачка към 3-ото място в Примера дивисион. За по-малко от 20 минути футболистите на Диего Симеоне поставиха на колене своя съперник и си осигуриха аванс от три гола.

Във втората минута Саул центрира прострелно в пеналта, където Кевин Гамейро изпревари бранител и с мощен шут от близо откри резултата. В 17-ата Коке изпълни корнер, при който Саул Нигес бе най-съобразителен - надскочи всички и насочи неспасяемо с глава - 0:2. Минута по-късно Гайтан пусна за Гамейро, който успя дори паднал на земята да нанесе решителен удар, правейки резултата класически.

В 65-ата Кевин-Принс Боатенг бе изгонен за втори жълт картон, а седем по-късно влезлият като резерва Томас Партей покачи на 0:4. В добавеното време още една резерва на "дюшекчиите" записа името си сред голмайсторите – Фернандо Торес, който оформи крайния резултат.