Атлетико с класика преди реванша срещу Ейбар

Атлетико Мадрид се наложи с класическото 3:0 срещу гостуващия Ейбар в първа среща от 1/4-финалите за Купата на Краля. Антоан Гризман откри резултата в 28-ата минута. След центриране от свободен удар - Йоел Родригес излезе неразчетено, а Хосе Хименес игра с глава и асистира на Гризман, като френският нападател също с глава се разписа - 1:0.

След почивката мадридчани довършиха работата с попадения на Анхел Корея (60) и Кевин Гамейро (67). При първата ситуация Яник Ферейра Караско направи самостоятелен пробив нанесе удар, който беше блокиран. Топката попадна у Анхел Корея, а той вкара отблизо - 2:0.

Третото попадение пък падна след центриране от корнер на Коке, като първо Хименес, а след това Гризман и накрая и Гамейро играха с глава, като последният отбеляза. Реваншът на "Ипуриа" е след седмица.