Атлетико със загуба, но продължава напред за Купата

Атлетико Мадрид се класира за четвъртфиналите за Купата на Краля. На свой терен "дюшекчиите" загубиха с 2:3, но победата на островите в първата среща с 2:0 им донесе общото 4:3 и класирането напред в турнира.

След нулево първо полувреме, всичко най-интересно се случи след почивката. Антоан Гризман откри резултата в 49-та минута и даде спокойствие на своя тим. Марко Ливая обаче изравни осем по-късно.

Анхел Кореа пак даде аванс за Атлетико в 61-та минута и по всичко изглеждаше, че този двубой отива към нова победа за столичани. В 89-та минута Ливая за втори път в мача изравни резултата, а голът на Матео Гарсия в 93-та минута накара домакините да потреперят до последния съдийски сигнал. Все пак до нов гол не се стигна и така Атлетико продължават напред в турнира.