Атлетико Мадрид с трудна победа над Ейбар

Атлетико Мадрид се наложи с 2:0 при визитата си на Ейбар в среща 17-ия кръг на Примера дивисион. "Дюшекчиите" спечелиха трите точки благодарение на попадения на Саул Нигес и Антоан Гризман през второто полувреме на двубоя.

След нулево първо полувреме, гостите успяха да стигнат до успеха с попадения след почивката. Саул Нигес откри резултата на "Мунисипал де Ипуруа" в 54-ата минута, но при асистенцията на Филипе Луис останаха съмнения за засада.

Точка на спора сложи Антоан Гризман в 74-ата минута. Французинът проби през центъра и пусна към Гамейро, който в близост до аутлинията извади към Гризман, за когото не бе проблем да оформи крайното 2:0.

Трите точки изпратиха тима на Диего Симеоне на 4-ата позиция, като грандът от Мадрид има в актива си 31 точки. Ейбар остава на 8-а позиция с 23 точки.