Загуба за Барса на старта на 2017-та (видео)

Барселона направи грешна стъпка на старта на 2017 година. Каталунците допуснаха поражение с 1:2 при визитата си на Атлетик Билбао в среща от 1/8-финала за Купата на Испания, която се състоя на “Сан Мамес". Това бе първият двубой между двата тима, като след седмица предстои реванш на “Кам Ноу".

Домакините поведоха с две бързи попадения на Ариц Адурис в 26-ата и Иняки Уилямс в 28-ата минута. При първото попадение Раул Гарсия успя да центрира почти от аутлинията към Ариц Адурис, който с глава отблизо успя да открие резултата. 120 секунди след това Итураспе с глава насочи кълбото към Адурис, който от своя страна намери Иняки Уилямс, а той с много силен удар заби втори гол във вратата на Тер Щеген.

Лионел Меси намали в 52-ата минута след удар от фаул. Домакините завършиха мача с 9 души на терена след 2 червени картона за Раул Гарсия и Андер Итураспе, но и това не помогна на гостите да се спасят от загубата.