Стадион: "Сан Мамес", Билбао
Дата: 05.01.2017г.
Час: 22:15
Съдия: Фернандес Борбалан

Атлетик Билбао не се затрудни с втородивизионния Сантандер след победа на гости с 2:1 и у дома тук на "Сан Мамес" с 3:0 за достигането до тук, но този отбор продължава да търси първи триумф в Купата на краля от 1984-та насам, като исторически отборът е втори по успехи в състезанието с 23 купи.

Насреща обаче е Барселона, която започна защитата на титлата си с агрегат от 8:1 над Херкуле. Каталунците са именно най-печелившият отбор в турнира, а в последните 5 години спечелиха купата 3 пъти. В една от тези години - 2014/15, именно Билбао бе победен на финал, докато миналата година Барса победи Атлетик на четвърт-финал.

Барселона се намира в добра позиция отново да спечели за сметка на Билбао. В последните 5 срещи между тези отбори каталунците печелят неизменно, а сега и Луис Енрике заговори, че неговите момчета са в много по-добра форма за игра след зимната почивка.

Това е особено застрашително като се вземе предви статистиката, че в последните си 3 мача Барса вкара 14 гола.

Прогноза: Атлетик Билбао - Барселона 1:2