Севиля и Виляреал громят в мачовете си за Купата (видео)

Севиля и Виляреал не срещнаха проблеми в първите си мачове от 1/16-финалите за Купата на Испания и победиха като гости по-нискоразредни съперници.

Андалуският тим, който стигна до финала в турнира през миналия сезон, прегази с 5:1 третодивизионния Форментера. Бен Йедер вкара дузпа за севилци още в първата минута, а Хоакин Кореа вкара хеттрик още до почивката. Домакините от Форментера също се разписаха в 26-ата минута, когато намалиха на 1:2, но следващите два гола на Кореа за хеттрика докараха нещата до 4:1 на почивката. Четвърт час преди края френският нападател Бен Йедер вкара още една дузпа за 5:1. Реваншът на "Рамон Санчес Писхуан" е на 21 декември.

"Жълтите" на Фран Ескриба пък спечелиха класически с 3:0 при визитата си на Толедо. Бранителят на домакините Адриан Хименес си отбеляза автогол в 15-ата минута, а в 20-ата Седрик Бакамбу удвои. Резервата Саму Кастийехо вкара трети гол 9 минути преди края на срещата. Реваншът между тези два отбора е с ден по-рано от реванша между Севиля и Форментера.