Атлетико с разгромна победа над Гранада

Атлетико Мадрид разгроми Гранада със 7:1 в мач от 8-ия кръг на Примера. Освен многото голове "дюшекчиите" донесоха и още един повод за радост на феновете си. Те излязоха начело в класирането с актив от 18 точки, но с уговорката, че имат мач повече от Реал Мадрид.

Иначе малко изненадващо гостите от Гранада откриха резултата с попадение на Куенка в 18-ата минута. Караско изравни в 34-ата, а отново той и даде аванс на тима си в края на полувремето. През втората част Караско оформи хеттрика си с гол в 61-ата минута. След това Гайтан вкара два гола - в 63-ата и 81-ата минута. Но това не бе всичко. В оставащите минути до края на двубоя имаше време още Корея и Тиаго да се разпишат, като по този начин оформиха крайния резултат.

След това поражение Гранада е на последната позиция с актив от едва 2 точки.