Пета поредна загуба за Шалке (видео)

Шалке 04 за пореден път разочарова феновете си. "Миньорите" загубиха с 2:1 при визитата си на Хофенхайм в среща от кръга на Бундеслигата. Така тимът от Гелзенкирхен продължава да дълбае дъното и вече има пет загуби от пет мача в първенството на Германия.

"Кралскосините“ стартираха добре днешната среща и поведоха още в 4-ата минута чрез Чупо-Мотинг, който вкара на празна врата с глава. В 17-ата резултатът вече беше равен, след като Андрей Крамарич заби с глава топката в мрежата на Шалке за 1:1. До почивката крайният резултат вече беше оформен - 2:1, след като Лукас Руп се разписа в 41-ата минута.

Така след пет мача Шалке остана последен с нулев актив, докато Хофенхайм е точно в средата – девети със 7 точки.