Байерн завърши сезона с победа, резултати от последния кръг на Бундеслигата

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен завърши сезона с победа. Днес баварците записаха успех с 3:1 над Хановер на "Алианц Арена“. Германският колос си бе осигурил Сребърната салатиера предсрочно. Роберт Левандовски откри резултата в полза на домакините в 12-ата минута, а попадението бе под номер 30 за него през сезона.

Другите два гола за Байерн реализира Марио Гьотце, а за гостите от Хановер бе точен Артур Собие през втората част. Така Байерн приключи сезона с актив от 88 точки, а тимът на Хановер, който отдавна изпадна във втора Бундеслига, събра скромните 35.

В друга среща играна по същото време Борусия Дортмунд стигна само до равенство - 2:2 срещу Кьолн. "Жълто-черните" могат да се похвалят с това, че завършват сезона без загуба у дома. "Козлите" водеха до почивката, но Марко Ройс донесе точката с красив гол от фаул през второто полувреме. Кастро откри резултата в 11-ата минута, но обратът бе факт след попадения на Модест и Йожич - 27-ата и 44-ата минути. Ройс оформи крайния резултат 15 минути преди края на редовното време.

Така през новия сезон в групите на Шампионската лига ще играят тимовете на Байерн, Борусия Дортмунд и Байер Леверкузен, докато Борусия Мьонхенгладбах ще започне участието си от квалификационните кръгове.

Квотите за Лига Европа пък бяха заети от Шалке, Майнц и Херта Берлин.

В същото време Щутгарт и Хановер загубиха елитния си статус и догодина ще се състезават във втория ешелон на германския футбол, а Айнтрахт Франкфурт ще трябва да играе решителен бараж за оставане в Първа Бундеслига.