Комична дузпа помогна на Байерн за класиране на финал

Байерн Мюнхен се класира на финал за Купата на Германия. Баварците записаха победа с 2:0 срещу Вердер Бремен в 1/2-финален мач, игран на "Алианц Арена". Томас Мюлер вкара две попадения (30 и 71), като второто дойде от дузпа след цинична симулация на Артуро Видал. Мачът ще се запомни именно с това - грозна симулация на Артуро Видал, която доведе до дузпа в полза на баварците. Томас Мюлер реализира наказателния удар и така вкара головете за своя тим.

След половин час игра Байерно поведе след изпълнение на ъглов удар. Чаби Алонсо завъртя топката пред вратарското поле, а там защитник на "Бременските музиканти" се подхлъзна и Мюлер без проблем опъна мрежата – 1:0. Малко по-късно последният можеше да удвои аванса на баварците, но удара му профуча покрай дясната греда.

Положения не липсваха и пред двете врати, но в крайна сметка се стигна до 70-ата минута, когато появилият се само три минути по-рано Артуро Видал откровено симулира и спечели дузпа за своите, свивайки крака без никакъв контакт, като разстоянието до противниковия крак беше видимо. Мюлер реализира дузпата за успокоителното 2:0. До края до нов гол не се стигна и така крайният успех бе за Байерн.