Стадион: "Алианц Арена", Мюнхен
Дата: 02.03.2016г.
Час: 21:00
Съдия: Саша Щегеман

Навръх 116-ия си рожден ден колосът на германския клубен футбол Байерн Мюнхен направи нова крачка към титлата в Бундеслигата, след като записа очаквана победа с 2:0 при визитата си на Волфсбург. Коман и дежурен гол на Роберт Левандовски през втората част донесоха успеха за южняците. Възпитаниците на Джосеп Гуардиола запазиха аванса си от 8 точки пред втория Борусия Дортмунд, а до края на сезона има 11 кръга преди. Интригата може да изчезне след седмица, когато мюнхенци излизат гостуват в Дортмунд. Байерн е с актив от 62 пункта, а вестфалци - с 54. С контузии в състава на баварците продължават да са Бадщубер, Боатенг и Хави Мартинес.

Отборът на Майнц 05 надви с 3:1 коравия тим на Байер Леверкузе) в предишния 23-ти кръг на шампионата. Два гола за "червените" вкара Юнус Мали, а между неговите попадения се разписа и Джон Кордоба. С успеха тимът на Мартин Шмит измести именно "аспирините" от петото място, като Майнц има на сметката си 36 точки, с колкото е и четвъртият Борусия Мьонхнегладбах, чийто показатели, обаче, са по-добри. Бел, Бенгтсон, Клемент, Сото, Бергрийн, Муто и Онисиво са в лазарета на Майнц.

Байерн е във впечатляваща серия от седем последователни успеха над Майнц в Бундеслигата. Последният двубой, в който "червените" не загубиха от баварците, бе именно в Мюнхен, когато през сезон 2011/12 тимът стига до 0:0.

Прогноза: Байерн Мюнхен - Майнц 05 3:0