Стадион: "БайАрена", Леверкузен
Дата: 06.02.2016г.
Час: 19:30
Съдия: Кнут Кирхер

Байер Леверкузен се изкачи до челната четворка, завръщайки се в зона "Шампионска лига". Играчите на Роджър Шмид победиха с лекота гостуващия Хановер 96. Хавиер Ернандес отново показа головия си нюх и с две попадения в последната третина на срещата реши всичко. Преди това Щефан Кийслинг беше открил точно преди почивката. Така "аспирините" заемат 4-ото място с актив от 31 точки. И за предстоящия двубой в лазарета на Байер продължават да са Арангис, Бендер и Крузе.

Шампионът Байерн Мюнхен постигна без напрежение четвърта поредна победа в Бундеслигата и възвърна преднината си от 8 точки на върха пред единствения преследвач Борусия Дортмунд, като южняците са с 52 пункта. Този път жертва на баварския танк бе предпоследният в класирането Хофенхайм, който беше победен само с 2:0. Роберт Левандовски вкара и двете попадения. Срещата влиза в историята с това, че полякът и Томас Мюлер вече имат общо 33 гола след първите 19 кръга, което е нов рекорд за най-резултатно тандем в историята на Бундеслигата на този етап от шампионата. Лева е реализирал 19 от тях, а останалите 14 са на сметката на германския му съотборник. За гостуването на Байер треньорът на гостите Джосеп Гурдиола, за когото стана ясно, че ще бъде новият наставник на Манчестър Сити от следващия сезон, няма да може да разчита на Боатенг, Мартинес, Бенатия, Ташчъ, Гьотце и Рибери.

Байерн загуби последната си визита на "БайАрена" с 2:0, но срещата бе в края на миналогодишната кампания, когато баварците вече си бяха гарантирали титлата. Въпреки това, Байерн играе много трудно в Леверкузен и от сезон 2009/10 насам тимът има записана само една победа, равенствата са три, а успехите в полза на домакините - два.

Прогноза: Байер Леверкузен - Байерн Мюнхен 1:1