Байерн ще изпрати 2015 г. с поредна победа

Стадион: "HDI-Арена", Хановер
Дата: 19.12.2015г.
Час: 16:30
Съдия: Мануел Грефе

Хановер 96 инкасира втора поредна загуба и общо четвърта в последните си пет двубоя в Бундеслигата. В предишния кръг тимът от Долна Саксония отстъпи с 1:0 при визитата си на Хофенхайм, който е друг от отборите, които ще се борят за оцеляване през сезона. Така футболистите на Михаел Фронтцек останаха с актив от 14 пункта, които им отреждат 16-та позиция в класирането. Преди последния двубой за годината, който се явява домакинството на шампиона, с травми за Хановер са Ернст и Кийотаке.

Байерн постигна очаквана победа с 2:0 над новака Инголщат. Баварците бяха далеч от обичайното си представяне, което може вече да се дължи и натрупалата се умора преди едномесечната пауза в Бундеслигата. След поредица от пропуски на сметката на гостите Роберт Левандовски и Филип Лаам вкараха за Байерн през второто полувреме. Така мюнхенци продължават да заемат еднолично лидерската позиция с актив от 43 точки, което с 5 повече от преследвача Борусия Дортмунд. През седмицата Байерн отново постигна трудна победа с 1:0 при домакинството си на друг от новаците в елита - Дармщат, само че двубоят бе от турнира за Купата на Германия. Преди последния двубой на баварците за година в лазарета на клуба са Алаба, Бернат, Бенатия, Дъглас Коща, Гьотце, Лам, Рибери и Робен.

Байерн е в серия от седем поредни победи над Хановер на шампионатно ниво. Последния успех на долносаксонци е точно преди баварците да навлязат във въпросното русло от успехи и той бе у дома през сезон 2011/12 с 2:1.

Прогноза: Хановер 96 - Байерн Мюнхен 0:3