Стадион: "Алианц Арена", Мюнхен
Дата: 12.12.2015г.
Час: 16:30
Съдия: Михаел Вайнер

Устремилият се към четвърта поредна титла Байерн си намери майстора в Бундеслигата, след като в предишния кръг баварците бяха разбити с 3:1 от преобразения под ръковдството на Андре Шуберт тим на Борусия Мьонхенгладбах. Това е първа загуба за шампионите от началото на сезона. По този начин преднината на баварците на върха пред Борусия Дортмунд беше намалена до 5 точки. Селекцията на Джосеп Гуардиола изигра много силно първо полувреме, но след почивката Байерн не приличаше на себе си и допусна три безответни гола. Едва в края завърналият се след 9-месечно отсъствие поради травма Франк Рибери вкара за мюнхенци. През седмицата Байерн записа очаквана победа като гост на Динамо Загреб в последния си двубой от груповата фаза на Шампионската лига. В лазарета на баварците са Робен, Гьотце, Алаба, Дъглас Коща и Бернат.

Новакът Инголщат записа пето равенство от началото на кампанията, с което играчите на Ралф Хазенхютъл вече имат 5 победи, 5 ремита и 5 поражения. Този път баварците направиха 1:1 у дома срещу закъсалия Хофенхайм, като Инголщат определено може да съжалява за развоя на срещата, тъй като допусна изравнителен гол в 95-ата минута. Така тимът има 20 точки в момента и заема 11-та позиция. С травми за тежката визита в дома на шампиона са Данило, Енгел и Шутнер, а Моралес е наказан.

Инголщат със сигурност не иска да си спомня последната визита на Байерн. Това бе през есента на 2011 г., когато в двубой от турнира за Купата на Германия Байерн размаза опонента с 6:0.

Прогноза: Байерн Мюнхен - Инголщат 4:0