Стадион: "Борусия Парк", Мьонхенгладбах
Дата: 05.12.2015г.
Час: 16:30
Съдия: Феликс Цвайер

Намиращият се в много силна форма състав на Борусия Мьонхенгладбах се препъна изненадващо в предишния кръг. Момчетата на Андре Шуберт не успяха да спечелят гостуването си на последния в класирането тим на Хофенхайм, а националът на САЩ Фабиан Джонсън изигра поредния си силен мач и спаси своя отбор от поражение за крайното 3:3. Той вкара два гола, като изравнителният падна в 87-ата минута. Домакините дори водеха с 3:1 още в началото на второто полувреме, но "жребчетата" намериха сили да се докопат до точката и така вече имат на сметката си 23, които им отреждат 4-то място във временното класиране. Домингес, Щранцл, Херман, Шулц, Траоре и Хан ще пропуснат настоящия двубой заради контузии.

Увереният шампионски поход на Байерн Мюнхен продължи с 13-та победа от началото на сезона в Бундеслигата, като този път потърпевш се оказа тимът на Херта Берлин. Баварците спечелиха с 2:0 на своя "Алианц Арена" с попадения на Мюлер и Коман преди почивката, и вече имат 40 точки в актива си, което е с 8 повече от единствения преследвач, ако въобще може да се нарече такъв, Борусия Дортмунд. Преди двубоя стана ясно, че след 9-месечно лечение на контузия френското крило в състава на Байерн Франк Рибери вече провежда пълноценни тренировки и е пред завръщане за баварците. До няколко дни се очаква и Тиаго Алкантара също да е на линия. В лазарета за тежката визита в Мьонхенгладбах обаче остават Алаба, Бернат, Гьотце и Дъглас Коща.

Последната домакинска победа на Борусия в Бундеслигата над Байерн датира от сезон 2011/12 с 3:1. През миналогодишната кампания двубоят завърши наравно 0:0, като тогава "жребчетата" изпуснаха една дузина положения, отразени от Мануел Нойер.

Прогноза: Борусия Мьонхенгладбах - Байерн Мюнхен 2:2