Дортмунд и Леверкузен с победи за Купата

Борусия Дортмунд се класира на 1/8-финалите в турнира за Купата на Германия, след като се наложи над Падерборн със 7:1 на стадион "Сигнал Идуна Парк". Воденият от Щефан Ефенберг отбор изненадващо откри резултата чрез Лакич, който се възползва от груба грешка на вратаря Бюрки.

Домакините реагираха бързо на това попадение и до почивката резултатът бе обърнат на 3:1. Точни бяха Рамос, Кастро и Кагава. Гневът на "жълто-черните" не секна и Падерборн инкасира още четири попадения през втората част. Наказателната акция бе продължена от Гюндоган, Писчек и Мхитарян, а Кастро се разписа за втори път.

В същото време Байер Леверкузен също продължава напред в турнира след резултатна победа. "Аспирините" се наложиха над Виктория Кьолн с 6:0.