Байерн с класика срещу Леверкузен (видео)

Байерн Мюнхен запази перфектния си старт на новата кампания и след третия кръг на германската Бундеслига, в който на "Алианц Арена" пристигна Байер Леверкузен. Днес след попадения на Томас Мюлер на два пъти и Ариен Робен отборът на домакините постигна класическа победа с 3:0.

Срещата започна с доста нарушения и накъсвания на играта. Попадение падна в 26-ата минута когато Дъглас Коста показа скорост и съобразителност по фланга, поднасяйки топката на сребърна тепсия на Мюлер, който завърши за 1:0. В 30-ата минута бразилецът отново блесна с прекрасен удар, но нацели гредата на Лено. В 38-ата минута и Каляноглу нацели гредата с невероятно изпълнение от 35 метра, което не остави шанс на Нойер.

В 59-ата минута Видал спечели дузпа срещу Хилберт и от бялата точка Мюлер отново се разписа - 2:0. 10 минути след това при центриране на Коста топката нацели ръката на Хилберт и това бе нова дузпа, но този път Робен изпълни, взимайки топката и лишавайки Мюлер от шанс за хетрик - 3:0.