Волфсбург с класика над Шалке

В среща от третия кръг на германската Бундеслига Волфсбург прие Шалке 04 и успя да победи на своя "Фолксваген Арена" с 3:0. Головете за домакините реализираха Бас Дост, Рикардо Родригес и Тим Клозе. По този начин временно Волфсбург се настанява на първата позиция в класирането.

Още в 17-ата минута Бас Дост откри резултата по красив начин след воле при центрирането на Виериня. След положението обаче Шалке пое инициативата и до почивката можеше да реализира чрез Сане и Хунтелаар.

В 59-ата минута Рикардо Родригес вкара от бялата точка след като Феликс Брих отсъди положението за съприкосновение между Колашинач и Луис Густаво. Само 2 минути след това крайния резултат оформи Тим Клозе, който вкара с глава след корнер.