Стадион: "Райн-Некар Арена", Зинсхайм
Дата: 22.08.2015г.
Час: 16:30
Съдия: Тобиас Щилер

Хофенхайм започна новия сезон в Бундеслигата с поражение, след като в играчите на Маркус Гисдол отстъпиха при визитата си на Байер Леверкузен с 2:1. Хофе поведе в резултата, когато Зубер отбеляза след едва 5 минути игра, но в края на първата част домакините изравниха, а през второто полувреме осъществиха и обрат. Сега задачата пред Хофенхайм е още по-сложна, тъй като в Синсхайм пристига шампионът на страната, а и статистиката на Хофе спрямо именития опонент е плачевна. Хамад и Хардлинг ще пропуснат мача поради контузии.

Байерн започна ударно кампанията. В първия си мач за сезона "баварците" пометоха за пореден път у дома състава на Хамбургер ШФ. Този път играчите на Джосеп Гуардиола се "смилиха" над своя съперник, побеждавайки го "само" с 5:0, което е нищо на фона на това 8:0 от последната им среща в Бундеслигата на "Алианц Арена". Точни за успеха на Байерн бяха Бенатия, Левандовски, Мюлер на два пъти и новото попълнение Дъглас Коща. За гостуването на Хофенхайм с травми са Бадщубер, Хави Мартинес и Рибери.

Както бе споменато, Байерн играе много силно срещу Хофенхайм. Откакто домакините са в елитната Първа Бундеслига, не могат да се похвалят с нито една победа над колоса от Бавария. Байерн е в серия от три поредни победи при гостуванията си на Хофе, като най-големият успех за играчите на Маркус Гисдол са няколкото равенства у дома.

Прогноза: Хофенхайм - Байерн Мюнхен 0:3