Шалке и Волфсбург громят в първия кръг за Купата на Германия

Шалке 04 записа впечатляващ успех с 5:0 над Дуисбург в мач от първия кръг на Купата на Германия. Дебют и цял мач за "кралскосините" направи бившият играч на Лудогорец Жуниор Кайсара. Иначе Клаас-Ян Хунтелаар откри резултата в 4-ата минута, а в 32-ата Франко ди Санто изпусна шанс да удвои, след като пропусна дузпа. Това обаче не се оказа фатално и седем минути по-късно второто попадение за гостите беше факт, след като Матия Настасич се разписа след асистенция на Йоханес Гайс.

Малко преди почивката Гайс направи резултата класически, след прецизно изпълнение на пряк свободен удар. В 63-ата минута при заучено изпълнение на фаул Ди Санто успя да вкара четвърти гол, а Леон Горецка довърши "зебрите“ с гол пет минути преди края.

Волфсбург започна с успешно защитата на трофея, след като надви Щутгартер Кикерс с 4:1 като гост. Макс Крузе, Бас Дост, Кевин де Бройне и Никлас Бентнер бяха точни за "вълците“, а Лхаджи Бадиане се разписа за Щутгартер Кикерс.