Десет от Байерн паднаха и от Аугсбург

Байерн Мюнхен допусна поражение у дома с 0:1 от Аугсбург в среща от 32-ия кръг на Бундеслигата. Раул Бобадийя беше точен в 71-ата минута, носейки трите точки на гостите. Трябва да се отбележи, че баварците играха с човек по-малко почти цял мач. В 13-ата минута вратарят Хосе Рейна получи червен картон за нарушение в наказателното поле срещу излезлия сам срещу него Раул Бобадийя.

Освен това реферът посочи и бялата точка. Капитанът на Аугсбург Паул Верхаах обаче изпусна дузпата, като стреля в гредата. До края на мача на вратата пази Мануел Нойер, който смени Филип Лаам.

Това бе четвърта поредна загуба за Байерн (във всички турнири). Тимът от Мюнхен загуби от Барселона в Шампионската лига, от Байер Леверкузен за първенство и от Борусия Дортмунд в турнира за Купата на Германия.