Айнтрахт прати Шалке извън топ 3

Шалке 04 записа поражение с минималното 0:1 при визитата си на Айнтрахт Франкфурт в мач от 21-вия кръг в Бундеслигата. Така "кралскосините" отстъпиха на Борусия Мьонхенгладбах третото място в класирането. Лукас Пиасон вкара единствения гол, който падна в 64-ата минута. Той се възползва от центриране на Тимъти Чандлър и последвалия рикошет в тялото на футболист на съперника и насочи топката в мрежата.

Преотстъпеният от Челси бразилец се беше появил като смяна на полувремето и вторият му гол за Айнтрахт се оказа с цената на 3 точки.

Това е първи успех за Айнтрахт в елита на Германия от седем мача насам, с което тимът от Франкфурт събра 28 точки и остава на деветата позиция. Шалке е четвърти с 34, на две от третата позиция.