Байерн унижи Аусбург (видео)

Байерн Мюнхен успя да победи с 4:0 на гости в Аусбург днес в среща от поредния петнадесети кръг на германската Бундеслига. Благодарение на попадения от Мехди Бенатиа, Ариен Робен на два пъти и Роберт Левандовски, Байерн застава на цели 10 точки пред втория в класирането - Волфсбург.

През първата част не паднаха голове днес, като домакините изглеждаха комфортно и дори имаха добри възможности пред гола.

Мехди Бенатиа откри в 58-ата минута, когато Рибери центрира добре от пряк-свободен удар и бранителя отигра топката в средата на наказателното поле, без да има идея къде точно изпрати топката. В следващата минута и Робен вкара, когато една избита топка попадна в него, той овладя и я завъртя перфектно през бранител в мрежата.

Левандовски реализира в 68-ата минута, когато се възползва от лошо пласиране на Манингер на вратата. Последва нов гол на Робен в 71-ата минута, за който отново му асистира Рьоде. Левандовски пропусна възможността да вкара пети гол малко преди края.