Шалке 04 със загуба в пилотния кръг (видео)

П. Пенков

Шалке 04 започна със загуба новия сезон в Бундеслигата, след като днес отбора беше надигран с 2:1 като гост на Хановер 96. Съставът на Йенс Келер влаедеше топката в по-голямата част от двубоя, като и беше по-активния на терена. Те първи успяха да открият резултата, като това се случи в 47-та минута на мача, благодарение на Клаас Ян Хунтелаар. Радостта на "миньорите" обаче траеше само 20-тина минути, след като в 67-та Едгар Приб от домакините намали за 1:1. Три минути по-късно Жоселу се разписа за Хановер, осигурявайки три точки за своя тим.

След инкасираните точки днес, Хановер 96 заема второто място във временото подреждането, докато Шалке 04 се нарежда сред тимове, които все още са без точка.