Байерн разгромен у дома от Дортмунд (видео)

Извоювалият си предсрочно шампионската титла на Германия Байерн Мюнхен допусна изненадващо поражение с 0:3 при домакинството си на Борусия Дортмунд в среща от 30-ия кръг на Бундеслигата. В 20-ата минута Хенрих Мхитарян откри резултата в полза на "жълто-черните, след като получи добър пас от Ройс и с удар от десет метра бе точен - 1:0. Самият Марко Ройс удвои преднината на своя тим с попадение в 49-ата минута. Пиер-Емерик Обамеянг подаде технично към Ройс, който с елегантно докосване преодоля появилия се на почивката дебютант Лукас Редер.

В 56-ата младокът Йонас Хофман сложи точка на спора, отбелязвайки след асистенция на Сократис. В края на мача Рафиня получи червен картон, след като удари в лицето Мхитарян. След този успех Борусия има 61 точки и продължава да бъде на второ място в класирането.