Байерн ще зимува на върха, Дортмунд все по-далеч от титлата (видео)

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен ще зимува на върха в Бундеслигата след домакинска победа с 3:1 над Хамбургер. Кръг преди края на есенния полусезон баварците имат 44 точки, 7 повече от втория Байер Леверкузен, който утре приема Айнтрахт.

Марио Манджукич откри резултата в 42-ата минута, а Марио Гьотце удвои в 52-ата. Хамбургер върна един гол чрез Пиер-Мишел Ласога три минути преди края, но в добавеното време на срещата Шардан Шакири оформи крайното 3:1 за Байерн.

Борусия Дортмунд стигна само до 2:2 като гост на Хофенхайм. Домакините нанесоха своя удар в 17-ата минута чрез Свен Шиплок и в 37-ата чрез Кевин Фоланд, за да вземат солидна преднина. Пиер Емерик Обамеянг успя да върне Дортмунд мача с попадение малко преди почивката. В 67-ата минута Лукаш Пишчек също бе точен и донесе точката за отбора си.

След този мач Дортмунд е на цели 12 точки от лидера Байерн, а може да изостане още и от втория Байер Леверкузен.