Байерн вкара седем на Вердер (видео)

Байерн Мюнхен е на път да бъде коронясан за зимен шампион в германската Бундеслига, ако Борусия не успее да спечели срещата си от петнадесетия кръг на лигата. Днес Байерн гостуваше на Вердер Бремен и разнищи своя опонент с цели 7 попадения, а само Рибери вкара повече от веднъж.

Всичко започна в 21-ата минута с автогол на Лукимиа след един удар на Рибери. В 27-ата минута Даниел Ван Буйтен удвои с глава след пряк-свободен удар на Кроос. В 38-ата минута Франк Рибери успя да вкара първия си гол, когато бе намерен добре от Мюлер в непосредствена близост до вратата.

В 60-ата минута Рибери асистира на Манджукич за 4:0. В 68-ата Гьотзе намери Мюлер за нов гол от воле. В 82-ата минута Рибери вкара второто си попадение, когато бе намерен от Алаба след една добра атака на гостите. В 90-ата минута пък Марио Гьотзе напредна, навлезе в наказателното поле, премина през двама бранители и матира Волф за 7:0.