Шалке продължава напред за Купата, Щутгарт отпадна

Шалке 04 надви третодивизионния Дармщад в турнира за Купата на Германия. Отборът от Гелзенкирхен се наложи с 3:1 като гост и по този начин се класира за третия кръг на надпреварата. През първата част съперниците си размениха по един гол в рамките само на минута. Джеферсън Фарфан откри за Шалке от дузпа, но в ответната атака Хано Беренс изравни.

Победата на гостите осигуриха Бенедикт Хьоведес и Максимилиан Майер, който вкара по едно попадение.

В същото време Щутгарт напусна турнира след загуба с 1:2 като гост на Фрайбург. Домакините поведоха с 2:0 с голове на Матиас Гинтер и Майк Ханке, а швабите успяха само да намалят в края чрез Ведад Ибишевич. Втородивизионният Унион Берлин също се класира за третия кръг в турнира. Столичният тим победи с 1:0 Оснабрюк. Единствения гол отбеляза Матушка от дузпа в 14-ата минута.