Борусия оглави класирането - бие Айнтрахт (видео)

Борусия Дортмунд зае челна позиция в германската Бундеслига след 4 изиграни кръга. Днес отборът на Дортмунд запази перфектния си старт от кампанията с нова победа. Този път победен бе Айнтрахт Франкфурт с 2:1, като герой за Борусия бе Хенрих Мкхитарян с двата си гола.

Още в 10-ата минута Блашиковски отне една топка от Флум в центъра и с премерено подаване намери Мкхитарян, който хладнокръвно прокара кълбото през Трап за 1:0. В 36-ата минута Вацлав Кадлец върна равенството, след като домакините отстъпваха в играта. След едно центриране Аигнер бе оставен сам на задната греда, нацели страничния стълб и топката попадна в Кадлец, който нямаше как да сбърка.

В 56-ата минута Джакпа загуби топката за Айнтрахт, но този път тя попадна в Кевин Гроскройц, който намери Мкхитарян за перфектен завършек покрай Трап. Към края на мача за Борусия се появи и Обамеянг на мястото на Блашиковски, като и той показа няколко отигравания, но резултатът не се промени.