Дортмунд с класика срещу Вилхелмсхафен (видео)

Борусия Дортмунд постигна класическа победа над четвъртодивизионният Вилхелмсхафен с 3:0 на стадион "Ядещадион". Срещата бе от първия кръг за купата на Германия. Играчите на Юрген Клоп доминираха над своя противник, но направиха още доста пропуски.

Двайсет минути преди края на редовното време Кевин Гроскройц успокои своите с хубав гол от петнайсетина метра, след центриране на Дукш. В 83-ата минута Борусия Дортмунд реши спора с втори гол. Резервата Йонас Хофман навлезе в наказателно поле и върна към точката на дузпата, където напълно сам бе Марвин Дукш, който не сбърка, пращайки топката в мрежата.

В последната 90-ата минута Бендер изведе Хофман отдясно, който веднага видя свободния Левандовски и нападателят копна топката покрай направилия страхотен мач Зийгъл.