Нова купа за Байерн в този фантастичен сезон

Байерн Мюнхен победи Щутгарт с 3:2 във финала за Купата на Германия в Берлин. По този начин баварците, които преди седмица триумфираха в Шампионската лига, днес постигнаха уникален за германския футбол требъл. Байерн водеше с 3:0 до 71-ата минута, но въпреки това допусна сезиозно намаляване на резултата. В 37-ата минута Томас Мюлер откри резултата, разписвайки се от дузпа, отсъдена за нарушение на Траоре срещу Лаам - 1:0.

В 48-ата минута Лаам центрира ниско и Гомес бе оставен непокрит и с удар от два метра покачи резултата. В 61-ата минута Гомес направи 3:0. Таранът на Байерн засече пас отдясно на Мюлер и резултатът бе класически. В 71-ата минута Харник с глава бе точен и с това Щутгарт намали резултата на 3:1. В 80-ата минута отново Харник бе точен, след като преди това Нойер спаси два негови шута. Преднината на Байерн се запази до края на мача и по този начин баварците се поздравиха с нов трофей през този отличен за тях сезон.