Байерн мачка и се класира напред за Купата (видео)

Байерн Мюнхен разгроми Волфсбург с 6:1 в полуфинална среща за Купата на Германия. По този начин баварците се класираха на финала, където чакат Щутгарт или Фрайбург. Играчите на Юп Хайнкес доминираха през целия мач и заслужено се поздравиха с успех. В 18-ата минута Шакири намери Робен, а той пусна успореден пас на голлинията и Манджукич не сбърка - 1:0. В 35-ата минута Шакири открадна топката след грешка в защитата на "вълците" и пусна топката в наказателното поле към Ариен Робен, който не срещна трудности да удвои аванса на своите.

Точно преди почивката Диего върна интригата с точен силен удар по диагонала от двайсет метра. Пет минути след подновяването на играта Джердан Шакири успя да запише името си сред голмайсторите - 3:1. В 80-ата края на мача Марио Гомес наниза три гола в рамките на 6 минути (89, 83, 86 минути).