Байерн шампион! (видео)

Байерн Мюнхен стана шампион на Германия! Баварците записаха минимална победа с 1:0 при визитата си на Айнтрахт и това бе достатъчно на тима от Мюнехн, за да отвори шампионското шампанско след края на двубоя. Мачът между двата тима бе от програмата на 28-ия кръг на Бундеслигата. Байерн става шампион на Германия шест кръга преди края на кампанията, като това е 23-та сребърна салатиера за клуба от Мюнхен.

Единственото попадение в днешната среща реализира Бастиан Швайнщайгер, който бе точен в 53-ата минута след много хубаво изпълнение с пета. Филип Лам бе изведен отдясно, центрира ниско към Швайнщайгер, а халфът засече с пета в близкия ъгъл на вратата за 0:1 и по този начин донесе радост на огромната гостуваща агитка.

Преди почивката Давид Алаба пропусна да реализира дузпа за гостите. В крайна сметка Байерн има аванс от 20 точки пред втория в класирането Борусия Дортмунд и е недостижим на върха до края на шампионата.